خبرها و رویدادها

پرینتر چاپ چک و علت استفاده از آن ها

پرینتر چاپ چک و علت استفاده از آن ها

امروزه با گسترش ارتباطات و تجارت ، و نیاز فعالین اقتصادی به جابجایی حجم زیادی پول ، تقاضا برای پرینتر هایی که بتوانند بر روی انواع چک ها ، پرینتی مطمئن ارائه دهند ، افزایش چشم گیری داشته است. به همین دلیل برای صدور چک های بانکی و به جهت جلوگیری از تقلب های احتمالی در صدور چک ، از چاپگرهایی مخصوص به نام چاپگر چاپ چک یا پرینتر چاپ چک استفاده می شود. این چاپگرها علاوه بر افزایش راندمان صدور چک ، احتمال تقلب را نیز تا حد زیادی ( حتی به جرات می توان گفت به صفر ) می رساند. در واقع علاوه بر افزایش سرعت در صدور چک ، ضریب امنیت چک صادر شده را نیز بسیار بالا می برد. پرینتر های چاپ چک از فناوری ضربه ای در چاپ استفاده می کنند. بدین صورت که در اثر ضربه سوزن های پرینتر برروی نوار ریبون ، جوهر وارد تار و پود و نسوج چک شده و ماندگار می ماند.

برخی نیز از چاپگر های لیزری بر صدور چک استفاده می کنند ، این دسته افراد باید آگاه باشند که فناوری لیزری برای فعالیت های مالی مناسب نیست. این فناوری ، بدین گونه عمل می کند که پودر تونر به کاغذ انتقال داده شده و پخته می شود ، بنابراین به راحتی و با اندکی سلیقه ، می توان تونر پخته شده را از روی کاغذ جدا کرد. برای روشن تر شدن موضوع مثالی را طرح می کنیم.

فکر کنید چکی را با چاپگر لیزری چاپ کرده اید. فردی که از ضعف چاپگرهای لیزری در امور مالی آگاه است ، اقدام به پاک کردن تمام مشخصات چک شما می کند. به نحوی که در آخر فقط مهر و امضای شما پای چک می ماند و الباقی مشخصات کاملاً پاک شده است..... حال فرد متقلب اقدام به نوشتن مبلغ مدنظر خود می کند.......

به این عمل ، جعل چک می گویند و چک شما جعل شده است!

موارد فوق در چاپگر های ویژه چک امکان پذیر نیست. به دلیل ضربه سوزن بر روی نوار ریبون ، جوهر به نسوج کاغذ نفوذ کرده و دیگر هیچ فردی نمی تواند اقدام به پاک کردن و یا تغییر اعداد چک نماید. یکی از دلایل اصلی استفاده از این چاپگرها در بانک ها نیز همین موارد است. در واقع هرجا نیاز به امنیت بالا باشد ، الزاماً از چاپگرها و پرینترهای سوزنی استفاده می کنند.

علاوه بر موارد فوق ، کاربر می تواند کل دست چک را درون پرینتر چک قرار دهد ، بصورتی که فقط روی صفحه اول چک چاپ انجام گرفته ، اما از دست چک جدا نشود. در بعضی موارد و بنا به نیاز کاربر ، می توانید ته برگ چک را نیز پرینت نمایید.

شرکت واریان ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان و واردکنندگان اصلی چاپگرهای سوزنی ، چاپ چک ، بانکی و سوزنی طیف گسترده ای از پرینترهای چاپ چک را عرضه نموده و بصورت مستقیم و یا از طریق نمایندگان خود در سراسر ایران ، خدمات پس از فروش آن ها را ارائه میدهد.

معرفی پرینتر چاپ چک Tally Dascom آلمان

پرینتر چک یا پرینتر پرفراژ چک تالی داسکام T5040 یا به اختصار Tally T5040 با طراحی و ساختاری آلمانی ، برای صدور چک با حجم زیاد و عمر ریبون 10 میلیون کاراکتر ، مورد استفاده قرار گرفته و می توان به جرات گفت قوی ترین و سریع ترین چاپگر چاپ چک می باشد.

چاپگر چاپ چک تالیسان 5050چاپگر چاپ چک تالی 5040چاپگر چاپ چک تالیسان 5160

در کنار آن نیز پرینترهای چاپ چک و دفترچه تالیسان 5050 ( TallySun TS5050 ) ، تالیسان 5160 ( TallySun TS5160 ) و تالی 5130 ( Tally 5130 ) نیز وجود دارند که به ترتیب برای حجم چاپ چک متوسط و کم معرفی می گردند.

جهت مطالعه تخصصی و بررسی ویژگی های پرینترهای سوزنی کلیک نمایید.

شرکت واریان - خرید پرینتر چک پرینتر سوزنی لیبل پرینتر