خبرها و رویدادها

مروری بر تاریخچه TallyGenicom و پرینترهای خطی

مروری بر تاریخچه TallyGenicom و پرینترهای خطی

 كمپانی آمریكائی ـ انگلیسی TallyGenicom که از ابتدای سال میلادی 2004 با ادغام دو کمپانی بزرگ Tally و Genicom فعالیت اجرایی خود را آغاز نموده است ، یك كمپانی كاملاً  تخصصی كه  در زمینه تولید چاپگرهای كامپیوتر فعالیت داشته و هم اكنون با ساخت بیش از چهل مدل متنـوع از چاپگرهایی با تكنولوژی‏ها وكاربردهای گوناگون ، تولیدكننده گسترده‎ترین طیف پرینتر در دنیا بشمار می‎رود .

Tally مبتکر  و  اولین  تولیدکننده  چاپگرهای  خطی در جهان  با  بیش از چهل سال سابقه فعالیت همواره  به تولید  طیف وسیعی از چاپگرهای خطی ، ماتریسی ، لیزری ، جوهر افشان  پرداخته بود Genicom   نیز با سابقه و سهم بازار بزرگ و غالب در آمریکای شمالی و تولید طیف وسیعی از چاپگرهای سلونوئیدی خطی و ماتریسی و همچنین کنترلر های پر قدرت و سریع برای چاپگرهای لیزری رنگی بعنوان شرکتی با سابقه طولانی در جهان و ایران شناخته می‎شود .

اکنون TallyGenicom  بزرگ‎ترین  تولیدکننده ایست که بصورت  کاملاً  اختصاصی  چاپگرهای کامپیوتری ، مواد مصرفی ، قطعات یدکی و خدمات پس از فروش آنها را برای کاربران تجاری ، صنعتی و حرفه‎ای تامین می‎نماید.

از سیاست‎های اصلی TallyGenicom  میتوان به طراحی و تولید اختصاصی چاپگرهایی با ساختار مستحکم ، بادوام و قابل اعتماد حتی برای کاربران خاص اشاره نمود. TallyGenicom طیف محصولات خود را جهت ارائه راه‎حل‎های جامع و کارآمد به مصرف‎کنندگان حرفه‎ای چاپگر در سراسر دنیا چنان گسترده نموده که به راحتی بتوان برای هر نیازی ، چاپگری مطلوب و مناسب برگزید تا با حداکثر کارآیی در جایگاه واقعی خود به کار گرفته شود.

اکنون در طیف محصولات TallyGenicom از یک طرف چاپگرهای خطی با سرعت های مختلف و با تکنولوژی‎ ویژهStored Energy   و با پشتیبانی فونت های فارسی سخت افزاری و حتی فارسی‏سازی اختصاصی به همراه مواد مصرفی بسیار مقرون به صرفه جهت انجام کارهای حجیم بطور هم زمان فراهم گردیده است .

همچنین TallyGenicom  برای تکنولوژی‎های چاپ لیزری اعم از سیاه وسفید و رنگی که بازار جهانی آن در بخش رنگی به سرعت رو به گسترش و توسعه می باشد تکنولوژی برتری ارائه داده که حتی برخی از مصرف‎کنندگان انتظار آن را نیز نداشته‎اند . چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید لیزری با امکان چاپ استاندارد به صورت دو رو و با سرعتی برابر و توان ماهیانه بیش از 60000 برگ پرینت ،  سهولت  در اتصال  به شبکه و کیفیت dpi  1200 و یا ، چاپگرهای سیاه و سفید لیزری 50 ، 45 ، 25 ،20 صفحه در دقیقه که هر کدام مشخصات خاص خود را بعنوان یک چاپگر اصلی ، در سازمان‎های اداری و صنعتی می‎توانند داشته باشند .

اما تالی جنیکام بازار سنتی خود در بخش چاپگرهای ماتریسی و بانکی را نیز فراموش نکرده و با توسعه تکنولوژی‎های گذشته خود ، اکنون طیف وسیعی از چاپگرهای سوزنی و پرینترهای چاپ دفترچه و چک (پسبوک) ،  ظرفیت بالا را با دوام و طول عمر قابل توجه ، مطابق با نیاز مشتری با سرعت و بودجه مطلوب مصرف‎کنندگان خود ارائه می‎نماید. نتیجه آنکه از این پس متخصصین انفورماتیک ، مسئولین مالی و کارشناسان سخت‎افزار برای چاپ مدارک دیجیتال شبکه خود ، راه‎حل‎های هوشمندانه‎ای در پیش رو دارند که چاپ گزارشات مالی و اداری نظیر صورتحساب‎ها و لیست‎های حقوقی ، بارکد ، لسیت‎های موجودی کالا و برچسب‎های مربوط به محصولات و پخش تولیدات کارخانجات ، چاپ تبلیغات روابط عمومی و بخش فروش و از این دست را آسان و سریع نموده است .

کمپانی Printeronix رقیب دیرینه TallyGenicom در سال 2010 بخش پرینترهای خطی این شرکت را با تمام حقوق مادی و معنوی آن خریداری کرد و با استفاده از تکنولوژی های برتر تالی جنیکام ، پرینترهای خطی تولید نمود. بخش پرینترهای سوزنی TallyGenicom نیز توسط شرکت Dascom آلمان خریداری شد. این شرکت سال ها در زمینه پرینترهای سوزنی فعال بوده و همکنون پرینترهای سوزنی و پسبوک تالی را با عنوان TallyDascom تولید می کند.

شرکت واریان ایران به عنوان نماینده انحصاری TallyDascom و TallyGenicom در ایران فعالیت کرده و کلیه ی محصولات و خدمات پس از فروش آن ها را ارائه می دهد.